Парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця»

Площа – 11,78 га
Адреса – вул. Ф.Максименка, 19, трамвайна зупинка станція  Парк «Пуща-Водиця»
Реконструкція – 2016 р. –по теперішній час

Назва його походить від слова «пуща», що означає густий непрохідний ліс, і «Водиця» – від річки Водиці, що протікає поряд. Місцина має багату історію.

Вона відома ще з XI століття як місце князівського полювання.

У 1724 році тут було створено лісове господарство. У 1890-х міська дума заснувала тут дачне селище, з 1981 року – селище міського типу.

Вкінці 19 ст. кияни, рятуючись від міського галасу та метушні, все частіше почали вибиратися  за місто на вихідні та святкові. Для комфортного відпочинку мешканців Києва в досить доступному місці, недалеко від міста, Київська міська дума вирішила заснувати дачне поселення Пуща-Водиця. Парк «Пуща-Водиця» є частиною Пуща-Водицького лісу. Перші санаторії Пуща-Водиці були побудовані в 1904 році.

На сьогоднішній день парк  культури та відпочинку «Пуща-Водиця» перебуває у стадії капітального ремонту, частково проведені роботи з благоустрою території, влаштовано сучасну спортивну зону ворк-аут. Облаштовано сучасні паркові доріжки із ФЕМ-покриття. У 2017 році передбачено продовження робіт з капітального ремонту території парку (облаштування пішохідних доріжок, встановлення елементів благоустрою, ландшафтна реконструкція та встановлення дитячого майданчику).

Парк Пуща-Водиця розташований у мальовничій місцині, частиною якої є одне із п’яти найкращих у місті озеро Горащиха.  На озері можна взяти напрокат човен або катамаран, або просто скупатися в озері. Чисте повітря, густі дубово-соснові ліси уже третє століття манять киян кожне літо, і вони залишають переповнені дніпровські пляжі великого міста и виїжджають на вихідні до мальовничої місцевості Пуща-Водиці.

Парк у різні часи відвідували відомі історичні постаті: Тарас Шевченко, Микола Гоголь, Петро І, Катерина ІІ, Лев Толстой, Леся Українка та інші видатні особи тих часів.

Трамвайний маршрут в Пущу-Водицу є одним із найдовших і наймальовничіших у Києві, більша частина якого пролягає через лісовий масив. У Пуща-Водицю курсує трамвай-кафе, на якому можна здійснити незабутню романтичну подорож та під монотонний стук коліс за філіжанкою ароматної кави!