Категорія: Новини
У парках та скверах Оболонського району вже почали встановлювати мішки для поливу молодих дерев. Це спеціальні торбини, які кріплять навколо стовбура та наповнюють водою, що дозволяє підтримувати рівень вологості ґрунту та сприяє кращому росту рослин.
Цього року такий метод зрошення наше підприємство використовуватиме на таких локаціях:
- просп. Степана Бандери;
- просп. Володимира Івасюка;
- вул. Героїв полку «Азов»;
- сквер на просп. Володимира Івасюка, 42-42-42А та вул. Прирічна, 11;
- вул. Прирічна;
- площа Оболонська;
- вул. Левка Лук’яненка;
- вул. Зої Гайдай;
- вул. Героїв Дніпра;
- вул. Полярна.
Експеримент зі встановлення торб для поливу у Києві стартував у 2023 році та показав позитивний результат. Такий метод зрошення зменшує ризик розвитку грибкових захворювань дерев, а також знижує споживання води більш ніж на 65%, якщо порівнювати з традиційним методом поливу. Спеціальний матеріал, з якого виготовлені торбини, не дає перегріватися воді та забезпечує деревам оптимальну температуру поливу.
Такий метод зрошення працює наступним чином:
- поліетиленові торби закріплюють навколо стовбура й коріння дерева та наповнюють водою;
- вода поступово витікає з торби безпосередньо до кореневої системи;
- кожна торба має невеличкі отвори, що рівномірно розподіляють вологу й запобігають надмірному зволоженню, тож дерево отримує саме ту кількість води, яка потрібна для здорового росту.
В Оболонському районі триває боротьба з кліщами.
Акарицидну обробку проведено на території таких об’єктів:
- парк «Наталка»;
- парк відпочинку на вул. Бережанській, 10-20;
- парк культури і відпочинку «Пуща-Водиця»;
- сквер на вул. Прирічна, 3-5.
КП УЗН Оболонського району заздалегідь попереджає місцевих жителів про місце та час проведення акарицидної обробки. Зокрема, розміщуємо повідомлення на офіційній сторінці у соціальній мережі Фейсбук та облаштовуємо відповідні таблички у місцях проведення робіт.
Варто пам’ятати, що кліщі лишаються активними протягом усього року. Однак найбільш небезпечний період починається з настанням тепла, а пік їхньої активності припадає на квітень-червень. Їхні укуси майже непомітні, утім можуть серйозно нашкодити здоров’ю як людей, так і тварин, оскільки деякі кліщі є переносниками небезпечних захворювань, зокрема енцефаліту та бореліозу (хвороби Лайма).
Працівники КП УЗН Оболонського району долучились до масштабної загальноміської толоки, що проходила 5 квітня у Києві та об’єднала зусилля комунальних служб та департаментів, соціально-відповідального бізнесу, громадських організацій, активістів і небайдужих громадян у наведенні ладу в столиці.
Провели роботи з озеленення Оболонського району: висадили 56 дерев (горобина, різновид кленів, туї, катальпи) та 490 кущів (свидина, спірея, форзиція). Також приєдналися до висадження понад 40 дерев на території КНП «Київська міська дитяча клінічна лікарня №1».
Заходи із озеленення, прибирання територій, ліквідації стихійних сміттєзвалищ та покращення санітарного стану Оболонського району проводили на 9 локаціях.
Загалом у всіх районах столиці до прибирання долучились понад 8,5 тисячі осіб. За попередніми оцінками, вдалося зібрати понад 4 тисячі кубометрів сміття. Також висадили близько 3 тисяч зелених насаджень. Заходи з благоустрою проводилися на територіях загального користування – у парках, скверах, прибережних смугах та житлових кварталах. Роботи були скоординовані відповідно до потреб кожного району міста.
Нагадаємо, що 18 березня у Києві розпочався весняний двомісячник із благоустрою, який проходить під гаслом «Діяти разом – змінювати Київ». У межах двомісячника, що триватиме до 15 травня, планується провести комплекс санітарних заходів, прибрати несанкціоновані місця накопичення сміття та впорядкувати громадські простори.
Працівники Комунального підприємства по утриманню зелених насаджень виготовили та облаштували 6 будиночків для комах у парках Оболонського району.
Будиночки для комах – це нове природоорієнтоване рішення для розвитку біорізноманіття, що є поширеним в багатьох європейських країнах. Вони створюють додатковий прихисток для запилювачів та інших корисних комах, які відіграють ключову роль в екосистемі міста.
Також такі будиночки виконують важливу просвітницьку функцію. Вони слугують чудовим прикладом для відвідувачів парків, демонструючи, як важливо піклуватися про навколишнє середовище та підтримувати природні процеси.
Спеціальні конструкції з природних матеріалів встановили за такими адресами:
- парк культури та відпочинку «Пуща-Водиця»;
- парк «Наталка»;
- парк відпочинку на вул. Прирічній;
- парку культури та відпочинку навколо озера Йорданське.
Водночас біля будиночків встановили спеціальні інформаційні таблички з поясненням переваг такого природоорієнтованого рішення. Дізнатися більше інформації можна, перейшовши за спеціальним QR-кодом на табличці.
































