Створення парку відпочинку «Опечень» в Оболонському районі розпочато

25 липня під керівництвом начальника управління екології та природних ресурсів КМДА Андрія Мальованого відбулася робоча нарада щодо перспектив створення парку відпочинку навколо озер Йорданське та Кирилівське в Оболонському районі за участю депутата Київської міської ради Людмили Костенко, представників КО «Київзеленбуд», КП УЗН Оболонського району та КП «Плесо».

Даний парк орієнтовною площею 41,64 га покликаний не лише розвинути рекреаційних потенціал столичної Оболоні, збільшити площу зеленої зони, але й зупинити хаотичну забудову цієї території.
Збільшення зеленої інфраструктури мегаполісу має велике значення також і для розвитку міського середовища та зменшення впливу антропогенного навантаження на довкілля.

Парк навколо озер Йорданське та Кирилівське стане ще одним улюбленим місцем масового відпочинку киян та гостей міста, оскільки концепція його створення передбачає як влаштування паркових меблів, елементів благоустрою, озеленення, так і розчистку водойм.
Перший етап проектних робіт з реконструкції мережі поверхневої очисної системи озер Опечень (озера Лугове та Мінське) уже завершений. У поточному році за рахунок коштів Київського міського фонду охорони навколишнього природного середовища заплановано здійснити проектування розчистки також озер Йорданське та Кирилівське.

Проектні рішення КП «Плесо» та КО «Київзеленбуд» узгоджуються між собою та повинні звершитися цьогоріч єдиним архітектурним проектом з комплексним баченням майбутнього розвитку новоствореного парку, після чого його буде запропоновано на розгляд громадськості.